Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi
ul. Wolności 345a, 41-800 Zabrze

Aktualności

Ciekawa praca !!!

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im prof. Zbigniewa Religi poszukuje kandydatów na stanowisko:
specjalisty w Laboratorium Badawczym Pracowni Sztucznego Serca

w zakresie badań fizycznych wyrobów medycznych

Miejsce pracy: Zabrze
    Oferta ważna do: 30.10.2015r.

Zadania:

  1. udział w realizacji projektów naukowych i badawczo – wdrożeniowych realizowanych przez Pracownię Sztucznego Serca,
  2. praca w Laboratorium Badawczym Pracowni Sztucznego Serca w zakresie badań fizycznych i funkcjonalnych wyrobów medycznych, w szczególności:
  • planowanie doświadczeń, opracowywanie stanowisk badawczych, prowadzenie badań fizycznych wyrobów medycznych stosowanych w kardiochirurgii (w szczególności pomp krwi, zastawek mechanicznych, graftów naczyniowych, oksygenatorów itp.),
  • tworzenie oprogramowania wspomagającego prowadzenie eksperymentów (środowisko LabView, Matlab),
  • prowadzenie pomiarów, dokumentowanie i analiza wyników,
  • tworzenie raportów z badań,
  1. nadzór nad aparaturą i przyrządami pomiarowymi,
  2. opracowywanie nowych innowacyjnych procedur badawczych oraz optymalizacja istniejących, implementacja nowych metod i protokołów badawczych w ramach bieżących potrzeb,

Wymagania:

  • ukończone studia wyższe na kierunku: bioinżynieria, elektronika medyczna, mechatronika, fizyka techniczna, metrologia lub pokrewnym;
  • zamiłowanie i świadomość specyfiki pracy badawczej w obszarze inżynierii medycznej;
  • umiejętność analizy i interpretacji uzyskanych wyników badań oraz prowadzenia na ich podstawie wnioskowania opartego o dowody naukowe;
  • praktyczne umiejętności informatyczne w zakresie:
    • tworzenia oprogramowania na potrzeby prowadzenia badań i interpretacji ich wyników (środowiska LabVIEW, Matlab, Simulink i podobne);
    • tworzenia i obsługi relacyjnych baz danych (MySQL, MS Acces);
    • tworzenia prostych stron www (środowiska Joomla, Wordpress lub podobne);
    • obsługi arkuszy kalkulacyjnych, edytorów tekstu i edytorów graficznych;
  • podstawowa znajomość metod akwizycji i przetwarzania obrazów (np. metod PIV);
  • znajomość zagadnień związanych z metrologią wielkości elektrycznych i nieelektrycznych, przetwarzaniem sygnałów oraz podstaw statystycznej analizą danych (pakiet Statistica, SAS lub podobne);
  • dodatkowym atutem będzie:
    • doświadczenie w pracy badawczo-doświadczalnej lub badawczo-konstruktorskiej
    • znajomość norm związanych z bezpieczeństwem i kompatybilnością elektromagnetyczną urządzeń medycznych;
    • znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodne posługiwanie się anglojęzycznymi, branżowymi publikacjami naukowymi i dokumentacją techniczną;
    • odpowiedzialność i samodzielność w realizacji powierzonych zadań;
    • bezkonfliktowość i umiejętność pracy w zespole;
    • wysoka etyka zawodowa.

Oferujemy:

  •  ciekawą, ambitną pracę w dynamicznym i kreatywnym zespole;
    •    możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych;
    •    motywujące warunki pracy;
    •    forma zatrudnienia: umowa o pracę – etat.

Zgłoszenia zawierające CV, list motywacyjny oraz portfolio osiągnięć i zrealizowanych projektów (wraz z krótkim opisem uzyskanych efektów) prosimy przesłać na adres e-mail gosiag@frk.pl do dnia 30.08.2015r. W tytule wiadomości prosimy wpisać „oferta pracy – Pracownia Sztucznego Serca”.

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji przez Fundację Rozwoju kardiochirurgii (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych tj. Dz. U. z 2002 Nr 101 poz. 926 z późn. zm.).

Do kolejnego etapu procesu rekrutacyjnego zostaną zaproszone osoby w największym stopniu spełniające wymagania i oczekiwania na proponowanym stanowisku pracy. Kandydaci będą proszeni o omówienie zrealizowanych projektów wyszczególnionych w portfolio, a w przypadku projektów informatycznych – o zademonstrowanie struktury i funkcjonowania stworzonego oprogramowania.

Sponsorzy Fundacji

zobacz wszystkich sponsorów