Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi
ul. Wolności 345a, 41-800 Zabrze

Aktualności

"Marka - Śląskie"

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi uhonorowana została prestiżową nagrodą "Marka - Śląskie" w kategorii NAUKA.

Kapituła konkursu  22 lipca br. oceniła wnioski podmiotów zgłoszonych do konkursu promocji województwa śląskiego "Marka - Śląskie".  
Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród  odbyło się 4 września br. na Zamku w Toszku, podczas Jubiluszowej Białej Gali Regionalnej Izby Przemysłowo -Handlowej w Gliwicach, która obchodzi w tym roku jubileusz XX-lecia istnienia.
Honorową nagrodę dla Fundacji, w postaci pamiątkowej statuetki i dyplomu, odebrał Jan Sarna - dyrektor generalny FRK. Przyznanie jej  kapituła konkursu uzasadniła następująco: Fundacja "(...) Wprowadza do praktyki klinicznej najnowsze metody i techniki ratowania życia ludzkiego - gdy zagrożone jest serce. Wspiera rozwój kardiochirurgii i dziedzin pokrewnych, wspiera działalność w zakresie promocji zdrowia, a także rehabilitacji i profilaktyki zdrowotnej. Posiada własny Instytut Protez Serca - ośrodek naukowo-badawczy i wdrożeniowy, który realizuje trzy wiodące programy badawcze: Sztuczne Serce, Roboty i Innowacyjne Narzędzia Chirurgii, Inżynieria Tkankowa i Biologiczne Protezy Zastawek Serca. Jej wizerunek, prestiż i wiarygodność jako instytucji zaufania publicznego jest nierozerwalnie związany ze Śląskiem, ukazując jaki ogromny ludzki potencjał twórczy i instytucjonalny ten region posiada".
Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii znalazła się w doborowym towarzystwie lauretaów uhonorowanych przez Regionalną Izbę Przemysłowo - Handlową. Nagrodę „Osobowość Roku" otrzymał bowiem przewodniczący Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzy Buzek. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk"  odebrał  nagrodę „Marka-Śląskie" w kategorii „kultura". W kategorii „gospodarka" uhonorowano katowicki Kopex SA, lidera na rynku polskim i trzecią największą na świecie grupę w branży maszyn, urządzeń i usług górniczych. W kategorii „usługa" nagrodzono „Marką-Śląskie" firmę PPHU „drew-smol" Józefa Smolorza, zajmująca się spektakularną ochroną dużego drzewostanu i szkółkarstwem.
Nagroda „Marka-Śląskie" zostały w tym roku wręczone po raz pierwszy. Jej idea wynika z chęci promowania regionu śląskiego, a co za tym idzie podniesienia jego atrakcyjności gospodarczej, kulturalnej, naukowej i politycznej w Polsce i w Europie. Nagroda jest podziękowaniem za znaczący wkład w rozwój województwa śląskiego, ma charakter honorowy. Laureatów wyłoniła kapituła, w skład której weszli przedstawiciele śląskiego świata nauki, medycyny, biznesu, samorządów, kultury i mediów.  Przewodniczył jej wojewoda śląski, Zygmunt Łukaszczyk. Wiceprzewodniczącym był Wiktor Pawlik, prezes Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach.

fot. M. Żbikowski
fot. M. Żbikowski

Sponsorzy Fundacji

<
>
zobacz wszystkich sponsorów

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE