Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi
ul. Wolności 345a, 41-800 Zabrze

Aktualności

BioMedTech Silesia 2012

W kolejne piatki marca, w siedzibie Fundacji, odbędzie się IX edycja konferencji naukowej poświęconej postępom bioinżynierii i biotechnologii medycznej pn. „BioMedTech Silesia 2012”.

Coroczne spotkania pozwalają na wymianę doświadczeń zespołów akademickich oraz ośrodków badawczo-wdrożeniowych w naszym regionie, które zajmują się tematyką bioinżynierii i biotechnologii medycznej. W tegorocznej edycji zaprezentowanych zostanie wiele interesujących prac z obszarów technicznych, biologicznych i medycznych, związanych z ratowaniem ludzkiego życia i zdrowia.

Zwyczajowo konferencja rozpocznie się od spotkania Seniorów, na którym to m.in. pacjenci będą dzielić się wspomnieniami ze zmagań towarzyszących walce o zdrowie i powrót do normalnego życia. Na sesji Doktor przedstawionych zostanie wiele ciekawych prac z różnych dziedzin nauki, które wspierane są przez Regionalny Fundusz Stypendiów Doktoranckich. (Fundacja jako partner Sieci Doskonałości BioMedTech Silesia należy do inicjatorów i propagatorów tego Funduszu.) Sesja Junior oraz kończąca konferencję sesja Międzynarodowa będą  spotkaniami zarówno młodzieży, studentów, seniorów, hobbystów jak i naukowców, dającymi możliwość na wymiany wiedzy i zdobytych doświadczeń. To co łączy wszystkich uczestników to entuzjazm dla innowacyjnej medycyny i potrzeba udzielenia pomocy tym co jej najbardziej potrzebują walcząc o zdrowie i życie.

W ramach IX edycji „BioMedTech Silesia 2012" odbędą się  następujące sesje:

-  9.03.2012rBioMedTech Silesia Senior - sesja popularno-naukowa;
-  16.03.2012r BioMedTech Silesia Doktor - sesja z udziałem m.in. stypendystów
   Regionalnego Funduszu Stypendiów Doktoranckich;
-  23.03.2012rBioMedTech Silesia Junior, sesja z udziałem młodzieży i studentów,
-  30.03.2012rMiędzynarodowa Konferencja Naukowa BioMedTech Silesia, kończąca
    cały cykl konferencji,

Zgodnie ze strategią spotkań BMT, wybrane prezentacje osiągnięć technicznych będzie można przetestować w czasie Warsztatów Chirurgicznych, które odbędą sie 31 marca.  Warsztaty chirurgiczne to jedyna w Polsce możliwość zapoznania się z techniką chirurgiczną od szycia na skórce kurczaka, przez chirurgię laparoskopową do zrobotyzowanej, od trenażerów do wirtualnej sali operacyjnej.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Zapraszamy na portal poświęcony tym konferencjom, gdzie znajdziecie Państwo więcej informacji na temat poszczególnych sesji.

Więcej informacji udziela: dr Zbigniew Nawrat, dyrektor Instytutu Protez Serca FRK (tel. 32/ 373 56 64, 373 56 26, e-mail: nawrat@frk.pl).

Sponsorzy Fundacji

<
>
zobacz wszystkich sponsorów

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE