Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi
ul. Wolności 345a, 41-800 Zabrze

Aktualności

Roboty w centrum uwagi - noc robotów w PIAP

NOC ROBOTÓW PIAP to event popularnonaukowy dla fanów robotyki, jedyna w kraju tak duża impreza skierowana do dzieci i dorosłych, przedstawicieli nauki i biznesu. To też szeroko zakrojony projekt społeczny i medialny promujący innowacyjne technologie i prezentujący najnowsze osiągnięcia polskich inżynierów w dziedzinie robotyki.

22 maja 2015 r.  wśród wielu znakomitych gości była też Pracownia Biocybernetyki - Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu. Możemy śmiało powiedzieć: Fantastyczna impreza! Piękna pogoda, ciekawskie dzieci i dbający o ich wykształcenie rodzice. Od godziny 11 do 24  - spotkania z mediami, przez 1000 przedszkolaków i uczniów szkół po otwarte spotkania z całymi rodzinami. Olbrzymie zainteresowanie - dzieci operowały robotem toru wizyjnego Robin Heart Pelikan który dumnie reprezentował rodzinę robotów medycznych, robotami na wirtualnej sali operacyjnej, ale też - narzędziami mechanicznymi w trenażerze chirurgicznym,  czyli wszystkie nasze pionierskie w kraju specjalności.
Ciężki, ale piękny i radosny dzień – kolejne doświadczenie i pewność, że robimy coś Ważnego, Potrzebnego i  po prostu Ciekawego. FRK zyskała nowych fanów w Warszawie! Ale i my niezwykle polubiliśmy warszawska młodzież i chętnie tam wrócimy…

 

Sponsorzy Fundacji

<
>
zobacz wszystkich sponsorów

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE