Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi
ul. Wolności 345a, 41-800 Zabrze

Aktualności

Ratować każdy może! Ratować każdy musi!

 

 

8 czerwca w sobotę w Zabrzu serdecznie zapraszamy do Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii na Warsztaty Ratownicze. Ratować każdy może! Ratować każdy musi!

Warsztaty skierowane są do młodzieży zainteresowanych medycyną i studentów. Unikalny, autorski program przewiduje:

1) Wprowadzenie, w którym młodzież zapozna się z różnymi aspektami akcji ratunkowych straży pożarnej, górnictwa, wojska, pogotowia, GOPRu

2) Ćwiczenia w zakresie pierwszej pomocy (uciskanie klatki piersiowej, wykonywanie sztucznych oddechów, użycie automatycznego defibrylatora AED, tamowanie krwawienia rozległych ran kończyn ale też szycie ran, USG FAST, pomoc dla osoby niesłyszącej, zamkniętej w samochodzie)

3) Pokazy przygotowane przez Okręgowa Stacja Ratownictwa Górniczego Bytom – Zabrze (10.00 – 11.00) i o 12:00 pokaz ratownictwa technicznego - możliwości techniczne zabrzańskiej Państwowej Straży Pożarnej przy wypadkach samochodowych - prezentacja działania sprzętu pneumatycznego i hydraulicznego Aby uczestniczyć aktywnie w szkoleniu trzeba się zapisać dziś do godz. 17.00 (6.06.)

Link do rejestracji:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=DQSIkWdsW0yxEjajBLZtrQAAAAAAAAAAAAN__s_CjR1URFBKN0FHSEpUU0lON0VZRTlTWkNWWFZZWi4u

Wszystkich zapraszamy na pokazy na dziedzińcu FRK. Dzięki czynnemu wsparciu PSP z Zabrza, OSRG z Zabrza, ratowników z Centrum Symulacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, ratowników GOPR, Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca, lekarzy SCCS uczestnicy zarejestrowani poznają co oznaczają w akcji skróty TCCC, skip & run, FAST i nabędą wiele podstawowych umiejętności, wiedzy o metodach ratowania ludzi w różnych okolicznościach.

Warsztaty organizowane są przez FRK (Pracownia Biocybernetyki) oraz Studenckie Koło Naukowe im prof. Zbigniewa Religi SUM i FRK. Zbigniew Nawrat jest pomysłodawcą i kierującym tym nowym przedsięwzięciem wychodzącym naprzeciw wyzwaniom naszych czasów „ Ratować każdy może!”

Miejsce: Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu, ul. Wolności 345A (wjazd od ul. Sienkiewicza)

8 czerwiec (sobota), godz. 9.00 – 14.00

Sponsorzy Fundacji

<
>
zobacz wszystkich sponsorów

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE