Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi
ul. Wolności 345a, 41-800 Zabrze

Aktualności

Tytuł Doctor Honoris Causa dla Prezesa Rady Fundacji

Prof. dr hab. inż. Andrzej Karbownik - Rektor Politechniki Śląskiej w Gliwicach, pełniący od 2007 roku funkcję Prezesa Rady Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu w Oviedo (Hiszpania).

Uroczystość nadania tej najwyższej godności akademickiej odbyła się 14 maja br. Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii przyłącza się do gratulacji z tej okazji, ciesząc się, że praca oraz dokonania naukowe dydaktyczne i organizacyjne prof. A. Karbownika, a także przyjazna i udana współpraca z hiszpańską uczelnią zostały w tak prestiżowy sposób docenione.
Profesor A. Karbownik jest absolwentem Wydziału Górniczego Politechniki Śląskiej. Od czasu ukończenia studiów, tj. od 1970 r., związany jest zawodowo z tym wydziałem, a od roku 1997 z Wydziałem Organizacji i Zarządzania. Od roku 2008 pełni funkcję Rektora Politechniki Śląskiej. Jest autorem 336 publikacji, 81 opracowań naukowo – badawczych oraz 92 ekspertyz i opinii dla przemysłu. Kierował 5 projektami badawczymi finansowanymi przez MNiSzW (KBN) oraz dwukrotnie - Państwową Agencją Restrukturyzacji Górnictwa (1997-2000). W latach 2000- 2001 był wiceministrem gospodarki odpowiedzialnym za sektor paliwowo-energetyczny.  Więcej informacji

Sponsorzy Fundacji

<
>
zobacz wszystkich sponsorów

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE