Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi
ul. Wolności 345a, 41-800 Zabrze

Aktualności

Przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz ministerstw i instytucji zaangażowanych we wdrażanie funduszy unijnych gośćmi Fundacji.

Dla reprezentantów Komisji Europejskiej oraz przedstawicieli krajowych resortów ministerialnych i instytucji administracji publicznej, zaangażowanych w proces wdrażania Funduszy Europejskich, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zorganizowało spotkanie podsumowujące realizację polityki spójności w Polsce. To już dziesiąte tego typu wydarzenie, podczas którego omawiane są doświadczenia i podsumowywane efekty prac. W jego ramach goście odwiedzili najbardziej innowacyjne placówki w Polsce, które korzystają z środków unijnych. W Zabrzu celem ich wizyty była nasza Fundacja oraz kopalnia GUIDO.

Kilkudziesięcioosobowa delegacja, której z ramienia Komisji Europejskiej przewodniczyli: Gabriela Vitcheva z DG Regio i Cecilio Aurelio z DG EMPOL, z ramienia Ministerstwa Rozwoju Regionalnego - Dyrektor Departamentu Koordynacji Wdrażania Funduszy Unii Europejskiej – Marek Kalupa, a z ramienia Urzędu Marszałkowskiego – Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju Regionalnego Stefania Koczar – Sikora, 4 października br. zapoznała się w Fundacji z kluczowymi kierunkami naszych prac naukowo- badawczych i wdrożeniowych w dziedzinie mechanicznych protez serca, robotyki medycznej i inżynierii komórkowej wykorzystywanej w celach terapeutycznym, których realizacja możliwa jest m.in. dzięki infrastrukturze dofinansowanej z unijnych źródeł. Ostatnim tego typu projektem było - dofinansowane z RPO realizowanego w ramach CD i uruchomione 7 maja 2013 r. - Laboratorium Technologiczne Pracowni Sztucznego Serca, w którym powstawać mają protezy serca dla dorosłych, a w przyszłości również dla dzieci.

Sponsorzy Fundacji

<
>
zobacz wszystkich sponsorów

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE