Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi
ul. Wolności 345a, 41-800 Zabrze

Aktualności

Pierścień patrioty

Z przyjemnością informujemy, że Dyrektor Generalny - dr Jan Sarna otrzymał „Pierścień Patrioty”. Jest to wyróżnienie przyznawane przez Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego, honorujące zasłużone osoby na rzecz bezpieczeństwa Ojczyzny. Uroczystość wręczenia pierścienia odbyła się 4.10.2017 r. w Bielsku- Białej. 

"Pierścień Patrioty” to unikatowy sygnet, którym wyróżnia się osoby stawiające na pierwszym miejscu oddanie, miłość i szacunek do Ojczyzny, poczucie więzi społecznych, jedności i solidarności z własnym narodem, pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury i języka polskiego. Na Pierścieniu umieszczony jest napis „Amor patriae nostra” – „Kocham nasz kraj”. Każdy z sygnetów posiada certyfikat. O jego przyznaniu decyduje wyłącznie Zarząd SWBN, który jest jedynym właścicielem „Pierścienia Patrioty”.

Idea honorowania „Pierścieniem Patrioty” narodziła się w 2016 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego. Jak czytamy na stronie internetowej Stowarzyszenia, Pierścień jest symbolem przynależności do elitarnej grupy ludzi, będących stale w gotowości służyć Ojczyźnie.

Sponsorzy Fundacji

<
>
zobacz wszystkich sponsorów

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE