Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi
ul. Wolności 345a, 41-800 Zabrze

Aktualności

 
 
W dniach 7 – 14 września 2009 r. po raz siedemnasty odbyło się Światowe Forum Mediów Polonijnych – największe przedsięwzięcie w dziedzinie mediów, adresowane do dziennikarzy i wydawców mediów polonijnych z całego świata. Organizatorem Forum jest stowarzyszenie Małopolskie Forum Współpracy z Polonią, które w 2009 r. będzie obchodziło jubileusz X.lecia działalności. Tematem stałym Forum – kontynuowanym od 1993 r. była „Rola mediów polonijnych w tworzeniu kontaktów środowiskowych i utrzymywaniu więzi z krajem. Promocja Polski w świecie”. 
 
Idea światowych spotkań mediów polonijnych zrodziła się w Tarnowie i tradycyjnie Forum rozpoczęło się w tym mieście, by następnie wędrować w różne regiony Polski, skutecznie je promując w Europie i świecie. Decyzją organizatorów Forum oraz władz samorządowych XVII ŚFMP w dn. 7 – 14 września 2009 r. realizowane było w Tarnowie i Regionie Śląskim m.in. w : Katowicach, Bytomiu, Siemianowicach Śląskich, Żywcu, Żorach, Tarnowskich Górach i Zabrzu. Bogata kultura, historia oraz potencjał rozwojowy Śląska zosła zaprezentowany  uczestnikom Forum, a za ich pośrednictwem Polonii rozsianej po całym świecie.
 
12 września (sobota) w godz. 8.30 - 10.30 w naszej Fundacji  gościliśmy ok. 150 dziennikarzy polonijnych z całego świata. Goście zapoznali się z działalnością jaką prowadzimy w pracowniach Instytutu Protez Serca.
 
Więcej informacji nt. XVII Światowego Forum Mediów Polonijnych na www.mfwzp.pl  

Sponsorzy Fundacji

<
>
zobacz wszystkich sponsorów

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE