Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi
ul. Wolności 345a, 41-800 Zabrze

Aktualności

W Andrychowie odbył się charytatywny bieg na rzecz Fundacji.

Niedziela (6 października 2013 r.) upłynęła w Andrychowie pod znakiem rekreacji, filantropii, muzyki i zabawy. W Parku Miejskim odbył się bowiem Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki.

Biegając, idąc, jadąc rowerem, hulajnogą, na deskorolce lub rolkach, maszerując z kijami do nordic walking, w grupie przyjaciół lub w pojedynkę, uczestnicy w różnym wieku, z różnym stopniem sprawności fizycznej i rozmaitą kondycją, przemierzali malowniczą trasę wyznaczoną w samym sercu miasta. Wszystko po to, by w atmosferze dobrej zabawy, a nie wyczynu, aktywnie wesprzeć projekt tworzenia protezy serca dla dzieci, realizowany przez naszą Fundację oraz pomóc 4-letniemu Wiktorowi z Andrychowa.

Jedno okrążenie wyznaczonej trasy oznaczało dowolnie zadeklarowaną kwotę,  przeznaczaną na wspomniane wyżej cele charytatywne, a im więcej pokonanych okrążeń, tym większa pula wsparcia. Na scenie muzycznej, która była jedną z wielu atrakcji imprezy, licytowane były również różnorodne przedmioty, których zakup wzmacniał charytatywny cel biegu. Dla najaktywniejszych uczestników organizatorzy imprezy: burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, Stowarzyszenie Zbója Szczyrka, Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Fundacja "Promyczek", przewidzieli wartościowe nagrody rzeczowe oraz dodatkowe bonusy.
W niedzielę dopisała zarówno pogoda, frekwencja, jak i doskonałe nastroje. Mamy nadzieję, że andrychowski Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki wpisze się na stałe w kalendarz imprez lokalnych, łącząc w w sposób godny polecenia filantropię ze zdrowym ruchem na swieżym powietrzu.

"Zbójeckie" biegi zapoczątkowano w Szczyrku w 2012 r. Odbyły  się już dwie bardzo udane edycje tej imprezy, stąd pomysł, by "zaadoptować" je równiez w innych miastach.

Sponsorzy Fundacji

<
>
zobacz wszystkich sponsorów

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE